Panel: Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü #SusmaBitsin

Panel: Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü #SusmaBitsin

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle 26 Kasım’da Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi olarak sinema ve tiyatro alanı odaklı #SusmaBitsin diyeceğimiz bir panel gerçekleştireceğiz.  

 

Merkezimiz tarafından düzenlenen panelin moderatörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zeynep Günsür yapıyor olacak. Kurgucu ve akademisyen Çiçek Kahraman, Yapımcı Çiğdem Mater, Oyuncu Ece Dizdar ve Feminist Avukat O. Meriç Eyüboğlu birbirinden değerli bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşacak.  

 

Panel süresince geçmişten günümüze sinema ve tiyatro alanlarında gördüğümüz, duyduğumuz ve hatta tecrübe ettiğimiz toplumsal cinsiyet temelli şiddet ve şiddetle mücadele yöntemleri konuşulacak. Özellikle tiyatro ve sinema sektöründe kadınların maruz bırakıldığı bu şiddetin oyunculuk eğitiminden set çalışmalarına, prova ortamından sahneye kadar çok geniş bir alana yayılmış olduğu bir kez daha önemle vurgulanacak. Panel sonunda katılımcıların sorularını paylaşabileceği soru-cevap bölümü de gerçekleşecek. 

 

26 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak olan #SusmaBitsin paneline katılım ücretsizdir. Panel çevrimiçi olarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecektir. Katılım için 25 Kasım tarihine kadar aşağıdaki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu üzerinden kayıt olanlara, etkinliğin Zoom linki mail yolu ile gönderilecektir. Yayını aynı zamanda Youtube kanalımız üzerinden de canlı olarak takip edebilirsiniz. 

 

Kayıt formu: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdB6pNmz6kyp9VqJnlXHKjbf7MEOxzW6GlthbkCyHzyj0Fs3w/viewform?usp=sf_link  

 

Youtube linki: 

https://www.youtube.com/channel/UCrtimj4iwGbXVDxXSvQ9jOQ